Neviem.

... , webtip: www.psychologovia.sk

Moderátor: PhDr.Tibor Hrozáň

Neviem.

Poslaťod romanko » 22. Okt 2012 (Pon) 10:28:00

Dobrý den.

Mam problem asi sam so sebou, neviem co chcem... hrozne ma trapy moja praca, kde som teraz dal vypoved, moja kamoska je moj zamestnavatel... je to to najhorsie co som kedy zazil... chcem sa odstahovat za mojim priatelom do BA, ktory ma podrzi ale bojim sa toho ze ked budeme casto spolu tak sa nas vztah zhorsi. neviem co mam robit, ja neviem taketo situacie riesit, som slaboch na toto... prepadaju ma depresie a nemam chut do zivota ako kedysi:( to ma stve, vzdy som bol usmiaty... co mam robit??? Hambim sa sam za seba :(
romanko
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 22. Okt 2012 (Pon) 10:20:37

Re: Neviem.

Poslaťod souldosan » 23. Okt 2012 (Uto) 22:00:04

Ahoj

Pred pár rokmi som bola v situácií, keď som si nevedela nájsť prácu. Trvalo to dľho a depka či stres je slabé slovo nato, čo som zažívala. Ale pomáhalo mi keď som zastávala aktívna. Posielala životpisy, chodila na pohovory, či sa niečo učila. Ako náhle som prestala zachvátila ma panika a depka. Tak držím palce
souldosan
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 16. Sep 2012 (Ned) 22:43:30

Re: Neviem.

Poslaťod PhDr.Tibor Hrozáň » 23. Okt 2012 (Uto) 22:35:42

zdravim. z napisaneho mi zda, ze hlavny problem v pozadi je mala samostatnost. ze ked nieco robite, ze ked o niecom rozmyslate, ked idete nieco riesit - ze vzdy mate, ci chcete mat pri tom niekoho nablizku. akysi strach byt na vlastnych nohach, sam za seba vo svojich cieloch, vo svojich pokusoch ist zivotom. pre nieco tu blizkost s druhym asi potrebujete. to same o sebe by nemuselo byt problem, ale problem nastava - ked ten druhy - pri ktorom sa prave veziete - chce ist inym tempom, ci inym smerom. potom mate problem - lebo nezostava s vami a vy sa zacinate citit sam, bezcenny, znehodnoteny, bezmocny, opustany a nasledne depresivny, uzkostny. zakladny problem je - mala samostatnost. z toho vyplyva napr. i uloha, ktoru spomenula autorka prvej odpovede. to ulohou je - skusat viac robit uplne sam nieco. vymysliet si to, stat si za tym, rozvijat to, hladat svoje cesty, sam znasat tazkosti, ktore sa pri tom budu objavovat. staci skusat jednoduchu vec - napr. kazde rano a kazdy vecer cvicit doma nejaku zostavu. sam, narocnu, ktoru si sam zlozite, alebo s pomocou vami vybraneho poradcu. a ist do toho, robit to, donutit sa, vydrzat aspon 3 mesiace. potom napiste, ako sa mate. hr.
p.s. uloha nemusi byt len tato. toto je len priklad.
Obrázok užívateľa
PhDr.Tibor Hrozáň
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 01. Aug 2012 (Str) 0:38:39
Bydlisko: Bratislava


Späť na Psychologická poradňa

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron