Určenie veľkosti spoluvlastnického podielu

Určenie veľkosti spoluvlastnického podielu

Poslaťod Neffinka » 12. Sep 2012 (Str) 11:21:21

Zdravím, potrebujem poradiť ohľadom takejto veci (dúfam, že som v správnej rubrike ).
S priateľom sme kúpili spoločne nejaké hnuteľné i nehnuteľné majetky. Presnejšie ide o 1 pozemok, 1 záhradnú chatku a osobný automobil. Chcem si to zmluvne podložiť aby v prípade rozchodu som neprišla o to čo je moje. Všetko bolo kupované 50/50. Manželia nie sme a v najbližšej dobe ani neplánujeme svadbu.Spísala som zmluvu o určení veľkosti spoluvlastnického podielu (sama lebo vzor som na internete nenašla, ani neviem či niečo také existuje) kde je presne rozpísané o aké majeky ide, aká bola kúpna cena, že sme sa vzájomne dohodli, že podiel na uvedených majetkoch je 50/50 bez výnimky a ostatné veci ohľadom predaja alebo darovania a pod..Bude to stačiť, keď mi to podpíše a dáme zmluvu overiť u notára? Nemôže to potom napadnúť alebo vyhlásiť, že to nieje právoplatne? Alebo aká je ešte možnosť si to "ošetriť"? Na internete som nič nenašla o takom prípade ako máme my dvaja.Na litoch vlastníctva ako i na kúpnych zmluvách figuruje len jeho meno, moje nie tak aj preto to chcem zmluvne poriešiť a takto sa v podstate ochrániť.

.... problém je aj v tom, že napr. tá záhradná chatka nemôže mať dvoch majiteľov na katastri (tak nám aspoň povedali na predstavenstve záhradkárov tej oblasti kde je spomínaná chatka). Preto to chcem riešiť skôr cez zmluvu kde si dohodneme výšku podielu než cez kadejaké kúpne zmluvy a prevody ..

Ďakujem za rady.
Neffinka
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 12. Sep 2012 (Str) 11:18:55

Späť na Právo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron