Čo je dobré na/proti prehrievaniu notebooku ?

... , webtip: www.oprava.sk

Moderátori: MKPC.sk, Kaccer

Čo je dobré na/proti prehrievaniu notebooku ?

Poslaťod esicko » 05. Aug 2012 (Ned) 10:00:49

Prehrieva sa mi notebook ževraj to može byť tym že mám prach v chladiči alebo treba vymeniť cely chladič ? Ďakujem :)
Obrázok užívateľa
esicko
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 02. Aug 2012 (Štv) 8:48:44

Re: Čo je dobré na/proti prehrievaniu notebooku ?

Poslaťod Kaccer » 11. Aug 2012 (Sob) 8:20:06

Treba si zvazit co to je prehrievanie. Kazde elektricke zariadenie sa pri praci-cinnosti zohrieva. Otazka je ci sa hreje neumerne, ci sa chladic kruti stale a ci pri vetracej mriezke je citit tok vzduchu. Pokial nie, je pravdepodobne, ze je vetraci otvor upchaty.

Velakrat staci zobrat kompresor a vyfuknut spinu a pripadne pinzetou vybrat pevne casti. Pokial nie je moznost, hociktora PC firma NB rozoberie a vycisti.

Chladic menit netreba pokial ide kba o znecistenie. Pokial je vsak vrtulka nefunkcna - treba ju vymenit.

Pokial ale je vsetko ciste a funkcne a napriek tomu sa hreje, treba chladeniu pomoct chladiacou podlozkou
Kaccer
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 31. Júl 2012 (Uto) 6:32:25

Re: Čo je dobré na/proti prehrievaniu notebooku ?

Poslaťod MKPC.sk » 14. Aug 2012 (Uto) 11:47:46

Prijemny den, jeden strucny clanok o cisteni notebookov mam na stranke: http://mkpc.sk/index.php?id=cistenie kde som celkom rozumne opisal priciny a nasledky prehrievania sa notebookov.
V pripade ak sa notebook prehrieva nadmerne je skutocne dobre pouvazovat nad jeho fyzickym precistenim. V mojom servise takyto ukon trva priblizne dve hodiny za cenu 29€, momentalne este prebieha letna zlava 25% na cistenie, ak je notebook treba aj prepastovat (vymenit pastu medzi procesorom, nejakymi cipmi okolo, pripadne aj s cipom grafickej kartky) cely ukon vychadza na 25€.

Zatial s pozdravom Martin Kolodzejcik - serivs notebookov a pocitacov MK PC
Servis notebookov a počítačov MK PC, ul.Rovniankova 12 Bratislava-Petržalka, Tel.: 0902 761597, web: www.mkpc.sk
MKPC.sk
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 14. Aug 2012 (Uto) 11:23:10
Bydlisko: Rovniankova 12, Bratislava


Späť na Počítače/Internet/GSM

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron