Zlato istejšie ako peniaze.

... , webtip: www.cashbackcard.sk

Zlato istejšie ako peniaze.

Poslaťod Nikitenko » 29. Júl 2012 (Ned) 19:36:51

Počul som niekde, že kedže "kríza", presnejšie možný "death" finančných trhov a inštitúcií, že vraj je dobré peniaze nevkladať do banky, ale kúpiť si zlato a niekde dobre ho schovať. Poradí mi niekto prosím ?
Obrázok užívateľa
Nikitenko
 
Príspevky: 590
Registrovaný: 29. Júl 2012 (Ned) 15:08:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Zlato istejšie ako peniaze.

Poslaťod Pavol Grznár » 11. Sep 2013 (Str) 15:46:07

Nikitenko píše:Počul som niekde, že kedže "kríza", presnejšie možný "death" finančných trhov a inštitúcií, že vraj je dobré peniaze nevkladať do banky, ale kúpiť si zlato a niekde dobre ho schovať. Poradí mi niekto prosím ?


Dobrý deň p. Nikitenko,


Je pravda, že v časoch krízy sa investori prikláňajú ku kúpe zlata. Zlato v ťažkých časoch lepšie drží hodnotu (ako povedzme akcie). Obchodníci majú svoje investície „uchránené“ pred prudkými poklesmi. Akonáhle sa však trh vzchopí, zlato klesne na hodnote(prestane byť zaujímavé). Ak investori nezachytia tieto informácie včas môže byť ešte nebezpečnejšia investícia.
Čo sa týka „obyčajných smrteľníkov“ zlato môže byť pre nich zničujúce. Ak máte doma tehličku zlata a vypukne kríza, neviete sa ho zbaviť. Je tam problém s nízkou likviditou (schopnosť okamžitej platby). Predstavte si, že pôjdete s takou zlatou tehličkou platiť chlieb, mlieko alebo niečo podobné. Ak by Ste chceli tehličky menšie ako 1kg, cena stúpa. Plus zlato nemá žiadne praktické využitie (už sa nepoužíva takmer nikde okrem šperkov) a skladovanie je finančne náročné.

Z hľadiska zhodnotenia zlato nemá žiadne dividendy, kupóny ani vyhlasované úroky. Jeho hodnota kolíše podľa situácie na trhu.
Samozrejme sa nedá generalizovať, či je zlato zlá alebo dobrá investícia. Všetko závisí od situácie. Ak chcete zainvestovať do komodít, tak treba mať veľký kapitál a vystihnúť správny okamih, čo niekedy nezvládnu ani profesionáli s dlhoročnými skúsenosťami. Sú ľudia, ktorí zarobili aj prerobili na zlate. Každý nástroj má výhody pri správnom využití.
S úctou

Mgr. Pavol Grznár
Obrázok užívateľa
Pavol Grznár
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 04. Sep 2013 (Str) 11:02:03
Bydlisko: Bratislava


Späť na Financie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron