Smutná mamina.

... , webtip: www.psychologovia.sk

Moderátor: PhDr.Tibor Hrozáň

Re: Smutná mamina.

Poslaťod mamina » 17. Dec 2012 (Pon) 13:55:45

zdravim. dakujem za pochvalu :). a za to ze mi odpisujete. Ano ,trosku ma mrzi ze som tie roky bola taka..aka som bola. Radsej som travila cas s mojou rodinou ako s kamaratmi..preto, ze som moc nezapadala asi.. alebo som ani nechcela. ? Ani si uz nepamatam. Zazitky s detstva ? No bola so hamblivka a dost aj zato ze som bola ,,väcsia ako ine baby .No to si pamatam na zakladke ma stale niekto riesil aka som tucna atd..Riesili ma viacery,aj neskor..Az ma to niekedy ozaj otravovalo. Decka su sproste..:)) Mozno aj preto to sebavedomie nejak nenarastlo vo mne. A preto som si nikdy nemyslela nic o sebe viac. To su take malickosti ale ked sa to vsetko spoji ..nakopi,je toho dost nie? a mozno to aj vplyva .A potom sa aj uzavre clovek do seba a hambi sa uz aj realizovat ,nieco dokazat. Ja si myslim ze to je aj v povahe. Som v takom znameni .Dost taka prisposobiva a to ludia len zneuziju. Nemozem robit dŕuhym dobre musim hlavne sebe:) A hlavne ma trapi to ze sa nedokazem rozhodovat sama a dost casto. ALe ked musim ,strasne stersujem a rozmyslam potom dlho ,ci je to spravne . Aj to moze zas posobit na ludi v mojom okoli vseliako:). No neviem ci som toto prave chcela napisat ale na nejaky ten zazitok ..mozno nie z detstva ale teraz ked som starsia..Snazim sa ako mne to ide,.(mozno fakt na hovno niekedy) ale aby mi niekto za chrbtom vravel aka som pomala a neviem nic robit..a do ksichtu inak ?.Tak to mi vie ublizit . Ked to pocujem poza:(..Potom uz naozaj tomu cloveku sa vyhybam ako sa len da . A nejdem tam uz ani bohovi nic robit. Skoda ze som nestretla v mojom okoli cloveka(kamosku)ktora by ma chapala. Takto sa citim sama .Mam rodinu ale predsa chyba mi este niekto , nieco . Mozno nieco este zazit :)by som mala .Bude ako ma byt :). A je pravda ze radsej to napisem co citim akoby som to povedala niekde u doktora napr pred nim.. to by bolo stresov:). Inak uz som si aj nasla pracu a bude to ok dufam. chcem sa zmenit este viac. ....
mamina
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 12. Dec 2012 (Str) 15:55:37

Re: Smutná mamina.

Poslaťod PhDr.Tibor Hrozáň » 17. Dec 2012 (Pon) 21:01:17

zdravim dik za odpoved.
budem sa drzat vasej poslednej vety: chcem sa zmenit este viac.
skusme to takto, bez velkej psychologie. dnes je pondelok, 17.12. mozete mi sem napisat jednu vec, ktoru ste dnes spravila inak - tak, v tom smere - ako pisete, ze sa chcete zmenit. mam poziadavku, aby ste nepisala velke veci, take ktore by hovorili o tom, "ze si sa uplne zmenila, ze si uplne zmenenna". nie, taketo veci neocakavam a ist za nimi v tuto chvilu by som pokladal za chybu. co by som rad od vas pocul, ci videl napisane je: drobnost, ktoru ste dnes spravila v zmysle chuti - zmenit sa. napr.: oslovila ste dnes predavacku v obchode aj inou vetou, ako je len - "podajte mi 5 rohlikov", alebo muzovi ste skusila povedat aj aspon jednu inu vetu, ako mu zvyknete rano povedat, voci synovi ste urobila nejaku drobnost, ktoru ste doteraz nezvykla robit, voci susede, voci inemu decku v skolke, ulozila ste aspon jeden suflik, ci aspon jednu policu v spajzi, o ktorej si uz davno hovorite, ze by ju bolo treba celu preukladat, skusila ste prichystat muzovi jedno malicke prekvapenie, alebo synovi, svokre? atd. snazim sa vam ukazat, ze ide len o male veci. drobnosti. ak sa raz maju stat vacsimi, najprv musia byt malymi. rad sa na tu vasu cestu budem pozerat
takze - skusme to spolu rozhybat. to co ma teraz byt len male a nenapadne, toho by malo byt neskor mozno viac a spontannejsie. ale zatial su dolezite len drobnosti.
teda - dnes je co uviest? zajtra vecer budem urcite ocakavat, co tu bude napisane. drzim vam palce. mam k tomu uz len jednu vetu: nezabudnite sa tu pochvalit. a este jednu vetu: ak budete cosi vymyslat, jedna vec je jeden bod. ak ta vec bude vsak aj aspon trochu vtipna - tak sa bude ratat za body dva. takze - zapas zacina. vitaz bude odmeneny - pocit spokojnosti sam zo seba. vsetko dobre. hr.
Obrázok užívateľa
PhDr.Tibor Hrozáň
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 01. Aug 2012 (Str) 0:38:39
Bydlisko: Bratislava

Re:mamina.

Poslaťod mamina » 18. Dec 2012 (Uto) 20:11:10

dobry vecer. Tak dnes rano som hned sla do mesta sa prejst ,potom som sa vratila a donutila sa konecne upiect nieco..a uspesne lebo uz uz som vedela sama ze to neurobim ,tak som sa dnes nahnevala na seba a urobila to.aj som dokoncila ine nedorobene veci..ale aj tak to neni este ono. Vela zabudam co si naplanujem. Asi to chce cas ,lebo mi nebolo dlhsiu dobu dobre. Naozaj som bola izolovana..a cakala len na muza na doma..Proste netahalo ma to nikam. Ked vylezem von ,uz mi je lepsie.A zajtra do prace :) konecne..budem sa snazit velmi aby som bola vyronanejsia a otvorena voci druhym to iste viem. Ale niekedy ma prepadne ten pocit ako depresia ,urcite som ju mala, mozno este mam. Taky akoby som snivala,bola mimo..ved viete.No a ci prekvapim muza s tym kolacom:)alebo niecim inym uvidime.ale pravdu nemam este odvahu sas stretavat s rodinou....dali mi najavo moju chybu
mamina
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 12. Dec 2012 (Str) 15:55:37

Re: Smutná mamina.

Poslaťod PhDr.Tibor Hrozáň » 19. Dec 2012 (Str) 1:11:43

zdravim. no - su prve kroky. prve konkretne zmeny v konani, v rozhodovani sa, v odhodlani. upeceny kolac ako prvy krok - no to by som necakal. urcite dobra volba ako napad s darcekom, s prekvapenim pre muza. ano, toto by malo ist, nie je to az tak vela a ked mate sama vnutorny zaujem o zmenu - tak takto nejak sa moze zacinat.
pozrite, pisete, ze mate depresiu. vnimate ju ako zmeneny stav vedomia, pisete, ze ako by ste v bdelom stave snivala a bola mimo. ja neviem, ci je u vas nutne hovorit o depresii ako o chorobe. predsa kazdy jeden clovek, ak by bol tak pasivny ako vy, ak by fungoval takto - nezapojeny, izolovany a nereagujuci - tak by sa velmi skoro dopracoval k podobnym pocitom. organizmus, vnimanie, cely mozgovy aparat normalneho zdraveho cloveka je nastaveny na vnimanie a spracovavanie vnemov, ich neustale vyhodnocovanie a na vykonavanie reakcii na to, co vnimal. ak tento kolobeh - vnimanie a reagovanie - je jedno ci podnetov z vlastnej mysle, z vlastneho tela, alebo z vonkajsieho prostredia - nerealizujete, nefunguje, alebo je z nejakej priciny zablokovany - tak potom mozog a ani psychika nemozu fungovat normalne.
pisem to podrobnejsie preto, ze sa mozete pomaly skusat zacat zapajat, pomaly sa zatazovat nejakym zatial nenarocnym programom. pomaly zapajat mozog do toho, co mal robit cele roky - teda do aktivneho vnimania a reagovania. ak to nerobil, nemohol ani normalne fungovat. teda pockajme s hodnotenim "ci ste chora na depresiu" az po nejakych par dnoch, ci tyzdnoch - ktore mozete vyuzit pokusanim sa byt aktivnejsia. potom uvidime, ci sa to podda, alebo ci budu treba aj lieky.
teda - som rad, ze ste sa nechala prizvat k tejto hre. hra sa v nej o vela. ak vam to nebude vadit, poziadal by som vas, aby ste sem pisala, co mate ake plany zajtra a co sa vam kazdy den podarilo. ak budem mat pristup na mail i cez sviatky a volna, kazdy den sa budem snazit vam aj nieco napisat. drzte sa, zelam pohodove dni. hr.
Obrázok užívateľa
PhDr.Tibor Hrozáň
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 01. Aug 2012 (Str) 0:38:39
Bydlisko: Bratislava

Re: Smutná mamina.

Poslaťod mamina » 19. Dec 2012 (Str) 20:35:16

dobry v.akurat som prisla domkov s prace .zvykam si na nu, no potrebujem odstranit este ten strach ktori niekde bludi vo mne a obcas ma napadne. Ked som v praci ,musim robit.Je mi aj fajn ale ako nahle pomyslim na to co budem robit ked budem mat volno ,, ide ma sibnut,lebo neviem. Je to tazke .Akurat ze idu sviatky,tak to je celkom fajn..a potom co .?? Nechcem moc uz o tom sem pisat. Trochu sa citim aj trapne..
mamina
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 12. Dec 2012 (Str) 15:55:37

Re: Smutná mamina.

Poslaťod PhDr.Tibor Hrozáň » 20. Dec 2012 (Štv) 1:20:21

zdravim mamina. no, zvazte sama, ci sa tu budeme stretat, ci to chcete. ak nie, tak sa rozlucime, ak mozete pokracovat, tak pokracujme. ja by som vas dnes ocenil za dve veci. tou prvou je, ze po dlhom case zacinate pracovat a snazite sa presadit medzi ostatnymi ludmi. tou druhou pochvalou by mohlo byt prinesenei otazky: ako mam naplnit svoj cas? ako ho naplnit tak, aby som sa potom mohla citit hodnotna a spokojna? ak mate tuto otazku sformulovanu a ak sa pytate naozaj - tak si odpoved najdete. pomozu vam s nou, naispiruju vas - vasi kolegovia, blizki, kamartky. mozno aj sem niekto napise - co robi on, ci ona. co robia vo svojej rodine so svojim synom, muzom, v case oddychu, v case spolocneho vecer, vikendoveho dna. netreba vymyslat vela. su to casto uplne jednoduche veci. pekny vecer a zajtra nejake nove inspirativne napady! hr.
Obrázok užívateľa
PhDr.Tibor Hrozáň
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 01. Aug 2012 (Str) 0:38:39
Bydlisko: Bratislava

Re: Smutná mamina.

Poslaťod mamina » 21. Dec 2012 (Pia) 8:51:06

dpbr& den. Asi sa sem budem vraciat. Nemam s kim ani popisat a pokecat uz vobec nie. Vcera som bola dobre naladena, len som zas nechapala o com muz vravi a tak mi povedal ze so mnnou je to tazke komunikovat, nicomu nechapem.. Ono som spomalena ,ale je to tim ako ste pisali..Mozno budem viac aktivna a zmenim sa aj v reakciach. Idem do roboty. dovi :)
mamina
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 12. Dec 2012 (Str) 15:55:37

Re: Smutná mamina.

Poslaťod Admin » 21. Dec 2012 (Pia) 17:54:34

Na iba "pokecanie" tu máme rubriku "LUDIA ~ Vykecaj sa". Ale nikoho odtialto nevy... , len sa mi zdá, že... ale to je len môj subjektívny pohľad. Ak Vám (obom stranám) to tu takto vyhovuje... ste tu vítaní !


Admin
tel: +421 905 462423 (skype: smeldo)
Spriateľené weby: www.mapamesta.sk , www.majstri.sk , www.cisla.sk , www.datumy.sk
Admin
Administrátor
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 29. Júl 2012 (Ned) 13:30:48
Bydlisko: Bratislava

Re: Smutná mamina.

Poslaťod mamina » 21. Dec 2012 (Pia) 20:55:22

vykecaj sa? s57 ved tam nik nepachne ... mne sa zda ze.. ma vy.. mne je to uplne fuk.. ci to niekto cita alebo nie.. s25 ................
mamina
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 12. Dec 2012 (Str) 15:55:37

Re: Smutná mamina.

Poslaťod Admin » 22. Dec 2012 (Sob) 13:55:37

Poznáte toto: ak chcete zmenu, nemeňte ostatných/okolie (veľmi tažko a pomaly), ale zmeňte sa Vy ! To isté platí aj... ak chcete zmenu v rubrike "Vykecaj sa", nečakajte až.. zmeňťe sa/to Vy ! Začnite tam keckať na nejakú (podľa možností/Vašich schpností s48, ... iba "ahoj? kto ty.." asi stačiť nebude s39 !) rozumnú či zaujímavú tému a... uvidíte časom...


Admin
tel: +421 905 462423 (skype: smeldo)
Spriateľené weby: www.mapamesta.sk , www.majstri.sk , www.cisla.sk , www.datumy.sk
Admin
Administrátor
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 29. Júl 2012 (Ned) 13:30:48
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Psychologická poradňa

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron