Zvláštne myknutia sa.

... , webtip: www.psychologovia.sk

Moderátor: PhDr.Tibor Hrozáň

Zvláštne myknutia sa.

Poslaťod Katuska88 » 31. Júl 2012 (Uto) 1:12:43

Dobry den, chcela by som sa opytat, ci sa mate niekto skusenost s niecim podobnym:

Moj priatel mal vyse tyzdna vysoke teploty (39-40.5) a nezaberal mu ani paralen ani nic podobne, malo jedol, vela schudol a teraz sa citi velmi vycerpany. Teplotu nema uz 2dni, ale stava sa mu ze sa mykne...Napriklad pozerame film a nim mykne akoby sa strasne niecoho zlakol, ale on si to niekedy ani nevsimne, alebo vchadzal do domu a pozrel na strechu a mykol sa, akoby nieco na neho z tej strechy islo padnut. Rozmyslala som ci to nie je z nejakych zavrati, ked je taky zoslabnuty. a vecer ked zaspava tak s nim myka este viac..akoby mal zle sny ale ked ho zobudim tak je ok, a ze nic zle sa mu nesnivalo...Ak mate niekto s niecim podobnym skusenost, co pomaha? Dakujem za kazdu odpoved!
Katuska88
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 31. Júl 2012 (Uto) 1:02:38

Re: Zvláštne myknutia sa.

Poslaťod PhDr.Tibor Hrozáň » 02. Aug 2012 (Štv) 22:30:58

zdravim. tieto veci sa mozu stat. pri vysokych telesnych teplotach sa menia "prevadzkove podmienky" fungovania mozgu. a tym je podmienene, ze aj mozog funguje inac. a ked funguje inac mozog, aj psychika a prezivanie su ine. ak priatelovi po vyzdraveni budu pretrvavat tieto zmeny - bolo by vhodne, aby sa o tom porozpraval s jeho lekarom. on nech posudi, ci ho ma poslat na neurologom, psychiatrom, alebo psychologom. lebo taketo uzkostne prezivanie nie je ani prijemne a ani ziaduce. treba na neho pozerat ako na otvornie problemu. ak nechce brat lieky proti uzkosti - jeho cesta by mohla vies ku psychologovi. tam by sa cielene zaoberali moznymi zdrojmi uzkosti. hrozan
Obrázok užívateľa
PhDr.Tibor Hrozáň
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 01. Aug 2012 (Str) 0:38:39
Bydlisko: Bratislava


Späť na Psychologická poradňa

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron