Banka vráti 0,5% z hodnoty nákupu !?

Všetko, čo nie je ešte zaradené.

Banka vráti 0,5% z hodnoty nákupu !?

Poslaťod Nikitenko » 22. Aug 2012 (Str) 20:15:14

Vysvetlí mi niekto, ako môže nemenovaná (aspoň naznačím... nie zahraničná) banka dať/vrátiť na Váš účet 0,5% z hodnoty nakupu pri platbe kartou ? Tým menej... reagujem na ich teraz bežiacu TV reklamu. Mne to pripadá ako čo robí naša "múúúdra" vláda... najprv ľuďom zoberie a potom ako že dobrácky (a to tiež len určitým "skupinkám") obdaruvávajú, vlastne vracajú. Prečo je to tak ? No predsa... vyzerá to lepšie/dobre !!!

Je to podľa mňa (a v oboch prípadoch... banka aj vláda) nechutná taktika na "tuposporičov/voličov" pri ktorej žiaľ vyhrávajú žiaľ vždy tí... väčší "kamufážisti" a "masky" a prehrajú... "sporitelia" a "občan vol(ič)" !

Nikitenko (nemúdry, ale premýšľajúci)
Obrázok užívateľa
Nikitenko
 
Príspevky: 590
Registrovaný: 29. Júl 2012 (Ned) 15:08:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Banka vráti 0,5% z hodnoty nákupu !?

Poslaťod Pavol Grznár » 12. Sep 2013 (Štv) 9:12:19

Nikitenko píše:Vysvetlí mi niekto, ako môže nemenovaná (aspoň naznačím... nie zahraničná) banka dať/vrátiť na Váš účet 0,5% z hodnoty nakupu pri platbe kartou ? Tým menej... reagujem na ich teraz bežiacu TV reklamu. Mne to pripadá ako čo robí naša "múúúdra" vláda... najprv ľuďom zoberie a potom ako že dobrácky (a to tiež len určitým "skupinkám") obdaruvávajú, vlastne vracajú. Prečo je to tak ? No predsa... vyzerá to lepšie/dobre !!!

Je to podľa mňa (a v oboch prípadoch... banka aj vláda) nechutná taktika na "tuposporičov/voličov" pri ktorej žiaľ vyhrávajú žiaľ vždy tí... väčší "kamuflážisti" a "masky" a prehrajú... "sporitelia" a "občan vol(ič)" !

Nikitenko (nemúdry, ale premýšľajúci)



Dobrý deň p. Nikitenko,


súhlasím, vyzerá to ako v kocúrkove. Len doplním. 0,5% vrátených z nákupu je forma odmeny. Pozitívna odmena je silnejšia ako trest. Banka chce, aby ľudia využívali platbu kartou. Je to menej nákladová forma platby. Laický príklad: Nemusíte vyberať peniaze, tým pádom oni menejkrát plnia bankomaty atď. Takto vlastne platíte len číslami v systéme. Čo je takmer zadarmo, preto Vás môžu odmeniť. Akonáhle Vás "prevychovajú", tak je možné, že to stopnú.
Politiku tu rozoberať nebudem.
S úctou

Mgr. Pavol Grznár
Obrázok užívateľa
Pavol Grznár
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 04. Sep 2013 (Str) 11:02:03
Bydlisko: Bratislava


Späť na Iné/Ostatné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron