Podvodnícka "SMS finta".

Mafiáni, zlodejíci, kriminálnici... kauzy a kauzičky.

Podvodnícka "SMS finta".

Poslaťod Nikitenko » 07. Feb 2013 (Štv) 19:46:54

Ako som od jedného známeho dostal, tak pre... poblikujem:

Pozor ať nenaletíš!!! Přeposílám, pro nás ty šťastné, které to snad nepostihlo

.Ahoj,
podařilo se mi parádně naletět podvodníkovi, a tak si myslím, že by se o téhle fintě mělo dozvědět co nejvíc lidí...
To bylo tak...Jednoho dne mířím do lékárny a cestou zvedám zvonící telefon.
Ozve se úpěnlivý, takřka dětský hlásek: "Dobrý den, tady Tomáš Kupka, moc se omlouvám, že vás ruším, ale překliknul jsem se a omylem na vaše číslo poslal SMS se svým přihlášením. Byla byste tak moc hodná a řekla mi tu esemesku, abych se mohl přihlásit?" Hmmm, že by nastal čas na dobrý skutek? Splést se může každý, že ano, zní tak nešťastně. Nevnucuje mi žádné zboží ani služby, chce jen obyčejně pomoct. No tak jo. "Děkuju, jste moc hodná!" děkuje dojatý adolescent.
Je jiskřivé prosincové ráno, věnuji se radostné činnosti placení účtů a ejhle - účet za telefon je o 2000,- Kč vyšší než obvykle. Zbláznil se operátor anebo já? Operátor na můj dotaz blahosklonně vysvětluje:"Ale to jste naletěla. Víte, oni to tak dělají. Podvodníček vybere náhodné telefonní číslo a dobije si z něj svůj kredit. Jediné, co potřebuje, je potvrzovací esemeska, kterou "omylem" poslal na vybrané číslo. Operátor kredit dobije a vše naúčtuje dotyčnému vybranému číslu." Aha. Jak to, že jsem o tom nikdy neslyšela? Proč o tom nedáte vědět, když tu praxi znáte? Televize, noviny, internet. Místo nesmyslů by se člověk jednou dověděl něco užitečného. "Ale my to děláme, ví se o tom!" Hmm. No tak jo. Za hloupost se platí, takže jdu vesele zaplatit enormní účet za telefon.

Dnes ráno mi na displeji zasvítila nová SMS: "Dobrý den, tady pan Suchánek.
Omlouvám se, že vás vyrušuju, ale omylem jsem si k vám poslal moji sms s mým přihlášením. můžu vás jen poprosit o přeposlání sms na moje číslo 605993253? Mockrát vám děkuju. Suchánek."

Je to ten samý podvodník a předpokládá, že jsem úplný idiot a udělám stejnou chybu podruhé? Anebo je to nějaký úplně jiný, který náhodou zkusil moje číslo? Ale co, od čeho máme policii. Policista:" Zajděte na nejbližší služebnu a podvod nahlaste." Hmmm. Celá žhavá. Vláčet se v čerstvých závějích s batoletem a místo vyrábění oběda sepisovat nějaké protokoly? Ale máme telefon, že. "Policie české republiky Odolena Voda, prosím", ozve se nadějně ve sluchátku. Vykládám celou anabázi a chci vědět jediné: je policii k něčemu telefonní číslo onoho podvodníka, který mi právě napsal? "Noóóó, o tomhle jsem ještě neslyšel...no to nesmíte naletět! Já bych mu tu sms neposlal. Hlavně mu ji neposílejte! Néééé, to k ničemu není, oni volají z Twistu, tam se neuvádí jméno." Najednou mi není úplně jasné, zda mám záchvat slabomyslnosti já anebo policista. Ptám se znovu: "Když vám nahlásím to telefonní číslo, je to k něčemu? Uděláte s tím něco?" Odpověď muže zákona, který nám pomáhá a chrání nás: " Nééé, to k ničemu není. Ale kdyby se to opakovalo, tak to nahlaste." Odmítám dál utrácet za hovor s naším místním policejním expertem a loučím se s konstatováním, že jsme si tedy pěkně popovídali, nic nevyřešili, podvodník bude dál podvádět a nikdo s tím nic dělat nebude. Jak povznášející!

Jediné, co tedy můžu udělat je, vykašlat se na ostudu, která mě přiznáním nemine a dát o téhle fintě vědět co nejvíce lidem. Nic jiného mě nenapadá.
No já vím, že zrovna vám by se NIKDY nic podobného URČITĚ nestalo. Ale jistě máte ve svém okolí známé či příbuzné, kteří jsou podobně roztržití jako já, a naletět by, čistě hypoteticky a úplnou náhodou...MOHLI. Tak jim to radši dejte vědět, aby mohli své peníze utratit za příjemnější věci než je dobití kreditu adolescentního podvodníka.

Ať se vám dějí samé milé a pozitivní věci

Darina

P.S. Jdu sepisovat stížnost policii ČR. Přece se vždycky dá dělat aspoň NĚCO. Minimálně vzít tenhle druh podvodu na vědomí a začít nad tím přemýšlet.
Ne jen tupě prohlásit, že to sepíšeme a založíme, ale stejně s tím nic nejde. Ono vždycky nějak jde, jen je potřeba používat k tomu orgán zvaný šedá kůra mozková a ne palec u nohy.



Nikitenko
Tagy: SMS podvod, SMS finta, podvodna finta.
Obrázok užívateľa
Nikitenko
 
Príspevky: 590
Registrovaný: 29. Júl 2012 (Ned) 15:08:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Podvodnícka "SMS finta".

Poslaťod Jahudka » 23. Feb 2013 (Sob) 23:15:19

To je strašné čoho sú v dnešnej dobe ľudia schopný. Ešteže tu ten príspevok vznikol, aspoň pomôže tým ktorí si ho prečítajú. Ale určite ešte veľa ďalších ľudí naletí. Treba si dávať na všetko pozor.
Obrázok užívateľa
Jahudka
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 21. Aug 2012 (Uto) 9:13:07


Späť na Podsvetie a kriminalita

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron